Мова програмування Java

Java (вимовляється Джава; у нас інколи Ява) — об'єктно-орієнтована мова програмування, випущена компанією Sun Microsystems у 1995 році як основний компонент платформи Java.

Зараз мовою займається компанія Oracle, яка придбала Sun Microsystems у 2009 році. Синтаксис мови багато в чому схожий на C та C++. У офіційній реалізації, Java програми компілюються у байт-код, який при виконанні інтерпретується віртуальною машиною для конкретної платформи.

Мова значно запозичила синтаксис із C і C++. Зокрема, взято за основу об'єктну модель С++, проте її модифіковано. Усунуто можливість появи деяких конфліктних ситуацій, що могли виникнути через помилки програміста та полегшено сам процес розробки об'єктно-орієнтованих програм. Ряд дій, які в С/C++ повинні здійснювати програмісти, доручено віртуальній машині. Передусім, Java розроблялась як платформо-незалежна мова, тому вона має менше низькорівневих можливостей для роботи з апаратним забезпеченням. За необхідності таких дій java дозволяє викликати підпрограми, написані іншими мовами програмування.

Java вплинула на розвиток J++, що розроблялась компанією Microsoft. Роботу над J++ було зупинено через судовий позов компанії Sun Microsystems, оскільки ця мова програмування була модифікацією Java. Пізніше в новій платформі Microsoft .NET випустило J#, щоб полегшити міграцію програмістів J++ або Java на нову платформу. З часом нова мова програмування С#, стала основною мовою платформи, перейнявши багато чого з Java. J# востаннє включався в версію Microsoft Visual Studio 2005. Мова сценаріїв JavaScript має схожу із Java назву і синтаксис, але не пов'язана із Java.

Порівняння С++ та Java:

 1. Java
 2. 1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  
  package ru.dchekmarev.test.performance;
  public class Test01 {
      public static void main(String[] args) {
  //        long start = System.currentTimeMillis();
          int r = 0;
          for (int i = 0; i < 10000; i++) {
              for (int j = 0; j < 10000; j++) {
                  r = (r + (i * j) % 100) % 47;
              }
          }
          System.out.println("answer: " + r);
      }
  }
 3. C++:
 4. 1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  
  #include <iostream>
  using namespace std;
  int main(void) {
      long r = 0;
      for (int i = 0; i < 10000; i++) {
          for (int j = 0; j < 10000; j++) {
              r = (r + (i * j) % 100) % 47;
          }
      }
      cout << "answer: " << r << endl;
  }