2. Перша програма для Android

Мета: навчитись користуватись інтерфейсом програми Android Studio та вивчити її основні можливості.

1. Створіть новий проект в Android Studio.

2. Надпис поставте у центр. Задайте наступний 'id' цьому тексту у його властивостях: "text".

3. У дереві компонентів оберіть RelativeLayout, в його властивостях редагуйте "Background" та оберіть який-небудь колір.

4. Знайдіть зображення в інтернеті. Скопіюйте його в res/drawable (для цього скопіюйте зображення у провіднику, в Android Studio перейдіть в папку drawable та натисніть Ctrl+V).

5. Додайте на робочий екран компонент ImageButton. Для того, щоб поставити на фон ваше зображення, редагуйте властивість цього об'єкта, яка називається Background. Коли відкриється діалогове вікно, знайдіть папку Drawable, скоріш за все ваше зображення буде у кінці списку.

6. У властивостях ImageButton знайдіть пункт OnClick. Він відповідає за обробку кліків по цьому об'єкту. Напишіть там будь-яке id та запам'ятайте його.

7. Перейдіть у текстовий режим відображення.

8. Знайдіть у властивостях ImageButton id обробника кліків, установіть на ньому курсор та натисніть Alt+Enter, оберіть Create ... in MainActivity.

9. Відкриється код вашої програми. Знайдіть початок класу MainActivity. Одразу після нього оголосіть змінну mainText. Якщо з'явиться повідомлення про помилку, то установіть курсор на TextView та натисніть Alt+Enter (імпортується клас TextView).

10. Перейдіть до вашого обробника подій та наберіть код для зміни тексту:

public void click(View view) { mainText = (TextView)findViewById(R.id.text); mainText.setText("Hello, programmer!!!"); }

11. Після цього натисніть Run Program, оберіть заздалегіть налаштований емулятор. Ви побачите наступне:

12. Зачекайте трохи, доки емулятор запуститься. Розблокуйте телефон, ви побачите свою програму. Натиснувши на картинку, текст зміниться на наступний: "Hello, programmer!!!".

Контрольні питання:

1. За що відповідає властивість об'єктів Background?

2. За що відповідає OnClick?

3. Як додавати елементи на робочий екран?

4. Як переключатися у текстовий режим відображення?