1. Основи PHP

Мова PHP - це мова, як вбудовуэться. І вбудовується звичайно ж в HTML. Але, якщо говорити саме так, то це не зовсім правильно, так як і HTML може вбудовуватися в PHP. Сам код PHP відкривається та закривається тегами. Між цими тегами ми пишемо код. Існує 3 різновиди php-тегів. Ось ці три варіанти:

1
2
3
<?php
PHP код
?>

1
2
3
<?
PHP код
?>

1
2
3
<% 
PHP код 
%>

Найбіль доцільно використовувати перший варіант.

Особливості PHP

Код мови PHP повністю складається з інструкцій (виразів, команд), які закінчуються «крапкою з комою» - це ознака кінця. Точно також, як і в нашій мові, крапка (.) - це кінець речення.

1
2
3
<?php
вираз;
?>

Тому, інструкцію можна записувати по-різному, або показно вище, або ось так:

1
2
3
4
<?php
вираз або інструкція 1;вираз або інструкція 2;
(в одну строку)
?>

Коментарі в PHP

Класичні основи PHP говорять нам про те, що коментарів в програмі має бути 30% від коду. Бувають всього-на-всього два види коментарів: так звані однорядкові і багаторядкові. Ось так виглядають однорядкові коментарі:

1
2
3
4
5
<?php
# Це коментар
// Це також буде коментарем
phpinfo(); // і це коментар
?>

Решітка і подвійний слеш - це варіації позначення коментарів, які інтерпретатор PHP ніяк не враховує і при аналізі коду пропускає. Вони потрібні нам з вами або іншим програмістам, які читатимуть наш код, щоб їм було зрозуміло, що ми робили в тому чи іншому рядку. У цьому прикладі коментарем буде все, що починається від решітки або подвійного слеша до кінця рядка. А ось так виглядає приклад багаторядкового коментаря:

1
2
3
4
5
6
<?php
/* Тут починається коментар 
   Вміст між цими двома символами - коментарр        
   код phpinfo(); взагалі не працюватиме
*/
?>

Позначається багаторядковий коментар як «слеш зірочка (/ *)» і закінчується «зірочка слеш (* /)».

За допомогою багаторядкових коментарів зручно писати великі ділянки коментарів, ну або відключати шматки коду, якщо наприклад ви не хочете їх видаляти, а вони можуть знадобитися в подальшому, то в цьому випадку, їх можна просто закомментувати.