12. Власна камера на Android
1. Створіть новий проект. Удаліть всі елементи на активному екрані.
2. У папці drawable створіть файл background.
error_vievv
1. Створіть новий проект. Удаліть всі елементи на активному екрані.
2. У папці drawable створіть файл background.
1. Створіть новий проект. Видаліть всі компоненти на активному екрані.
2. Видаліть всі пункти з меню.
3. Створіть sky.xml в drawable:
1. Створіть новий проект. Скачайте будь-яку картинку та скопіюйте її в папку drawable.
2. Перейдіть у MainActivity та замініть метод OnCreate:
1. Створіть новий проект в Android Studio.
2. Видаліть всі елементи активного екрану та додайте один: MultiLine Text. Розтягніть його на весь екран.
3. Додайте до файлу strings.xml наступні рядки:
1. Створіть новий проект в Android Studio. Видаліть всі елементи з активного екрану.
2. Редагуйте файл menu_main.xml таким чином, щоб він мав три елементи: зелений, жовтий, червоний.
1. Створіть новий проект в Android Studio.
2. Удаліть всі елементи з активного екрану. В папці res/menu відкрийте файл menu_main.xml (цей файл відповідає за пукти меню).
3. Скачайте зображення морського узбережжя та прапору України.
Тема: навчитись працювати зі змінними типу boolean та умовним оператором в середовищі Android Studio.
1. Створіть новий проект в Android Studio.
Мета: навчитись використовувати числові змінні в середовищі Android Studio.
1. Створіть новий проект в Android Studio.
2. Розмістіть відповідні елементи на робочому екрані.
Мета: отримати навички роботи зі змінними типу String.
1. Створіть новий проект.
2. Додайте на робочий екран 4 елементи: Button, 2 Text Fields(Plain Text) та TextView. Задайте наступні властивості об'єктів:
Джава дозволяє групувати класи в своєрідні колекції, які називаються пакетами. Це дозволяє, зокрема розмежувати класи з одним і тим же ім’ям. Так якщо ви розробили клас car, то цілком логічно, що такий клас вже не раз розробляли.
Дані в об’єкті (тобто глобальні змінні даного об’єкту) називаються полями екземпляру. Процедури, які оперують даними називаються методами. Специфічний об’єкт, який є екземпляром певного класу матиме специфічні значення екземплярних полів. Сукупність цих значень називається станом об’єкта. Коли викликається певний метод стан об’єкту може змінюватися. Згідно принципу інкапсуляції намагаються, щоб доступ до полів екземпляру здійснювався лише за допомогою певних методів.
Для того, щоб порівняти два рядки на рівність можна скористатися методом equals().Метод повертає true, якщо str1 та str2 рівні, інакше false. Можна також, замість змінних str1, str2 застосовувати рядкові константи. Наприклад:
Для того, щоб одержати частину рядка (підрядок) з іншого більшого рядка можна скористатися методом substring(pos1, pos2) класу String. Наприклад:
Конкатенація - це поєднання двох рядків, що здійснюється за допомогою оператора "+". Таким чином наступні рядки здійснюють одне й те саме:
При використанні конкатенації рядків з іншими типами даних відбувається автоматичне приведення до типу String.
В java об'єкти класу String не можна змінювати. На перший погляд — це додає проблем при роботі, але насправді це не так. Не можна змінювати сам рядок в пам'яті комп'ютера, але змінній, яка посилається на певний рядок, можна призначити інший рядок.
Рядок — це послідовність символів Юнікоду. Наприклад: "Абвгґд". В багатьох мовах програмування рядки зберігаються у масивах. Проте в java рядки представляють собою окремий об'єктний тип.
Оголошення та створення рядків
Цикли – це послідовність інструкцій, які можуть повторно виконуватись певну кількість раз в залежності від заданої в програмі умови. Розрізняють цикли з передумовою, з післяумовою та з лічильником.
Цикл While
Класи
Класи – це спеціального виду конструкції, які дозволяють об’єднати ряд змінних різних типів в одне ціле. Крім власне даних, класи зазвичай включають підпрограми (в термінології java - методи) і можуть включати блоки(сукупність інструкцій між фігурними дужками {}) та інші класи(внутрішні класи). Таким чином утворюються нові типи даних.
Масив - це впорядкований набір однотипних елементів, на які посилаються по спільному імені. Це доволі зручний засіб групування інформації. Масиви можна створювати з елементів будь-якого типу. До конкретного елементу в масиві звертаються по індексу (номеру). Вони можуть бути як одновимірні так і багатовимірні.
Оператори порівняння
Оператори порівняння видають логічний результат (boolean) . Якщо умова перевірки істинна, оператор видає true , а якщо хибно - false . До операторів порівняння відносяться:
Вступ
Мова значно запозичила синтаксис із C і C++. Зокрема, взято за основу об'єктну модель С++, проте її модифіковано. Усунуто можливість появи деяких конфліктних ситуацій, що могли виникнути через помилки програміста та полегшено сам процес розробки об'єктно-орієнтованих програм. Ряд дій, які в С/C++ повинні здійснювати програмісти, доручено віртуальній машині. Передусім, Java розроблялась як платформо-незалежна мова, тому вона має менше низькорівневих можливостей для роботи з апаратним забезпеченням. За необхідності таких дій java дозволяє викликати підпрограми, написані іншими мовами програмування.